Son Yazılar
Ana Sayfa >> Hakkımızda

Hakkımızda

İslam ve Hayat

Misyonumuz

Değişen ve gelişen dünyada hiç kimsenin oyuncağı olmamak, hedefi belirlenen değil, hedef belirleyen şuurlu Müslüman olmak yegâne değişmez maddemizdir. Bu bilgileride tüm din kardeşlerimizle Paylaşmaktır.

Vizyonumuz

Uyanan Müslümanlar olarak ilmi gelişmeyi hedef koymamız –bu arada dini ve ahlaki ölçülerimizi geliştirmemiz– en büyük gayemizdir. Biz; Müslümanların ümmet şuuru ile tek bir vücutta toplandığına inanan gençler olarak, dünyada hoş bir seda bırakmak için, kar amacı gütmeden gönüllülük esaslı İslam’a hizmet aşkıyla çalışan bir Bireyiz.

Hedefimiz İslam’ı güneşin doğup battığı her yere ulaştırmak, her yere duyurmak ve bu yolda yeni nesiller yetiştirmektir.

Hedef olarak belirlediğimiz bu yolda en büyük gücümüzü Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) sünneti ile hadislerinden almaktayız.

Nitekim Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) veda hutbesinde şöyle buyuruyor:

“Ey müminler! Size iki emanet bırakıyorum. Onlara sıkı sarıldıkça, yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler, Allah’ın kitabı Kur’an ve Resulʼünün Sünnetidir.”

Neden İslamvehayat.net ?

Birbirinden faydalı ilimlerin; hem website hem de sosyal medya ile birlikte paylaşılarak her türlü dini sorularınız için gerek site, gerek sosyal medya hesapları ve gerekse de E-posta ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçerek kolayca cevap bulabileceğiniz bir proje. Hem manevi yönünüzü güçlendirip hem de çok güzel zaman geçirebileceğiniz bu hizmet, size huzurun anahtarını veriyor. Yoruma da açık olan sitede herhangi bir kategorideki yazı hakkında yorum yapabilir, siz de yazıya anlam katabilirsiniz. Dinin temel yapı taşları üzerinde durarak, öncelikle İslam dininin isteklerini ve yerine getirilmesi gereken fiillerin ne olduğunu öğretirken, sonrasında bu isteklerin nasıl yerine getirildiğinde daha iyi olacağı üzerinde durduk. Birçok ilme ulaşabileceğiniz bu hizmet ile zamanınıza değer katacaksınız.

İslam ve Hayat olarak hiçbir cemaate ve dini bir kuruluşa bağlı değiliz. Yayınlanan tüm yazılar tamamen bağımsız olarak oluşturulmuş olup bazı eserler ve web sitelerinden araştırılarak siz ziyaretçilerimizin istifadesine sunulmuştur.

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını veya yayınlanan yazılarda yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talepler incelenecek, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Site masrafları için zaman zaman reklam almak zorundayız. Site masraflarımız (sunucu, domain, hosting, santral v.b) reklam gelirinden karşılanmaktadır. Sitemizde gözüken Google reklamları tarayıcı geçmişiniz ve çerezlerinize bağlı olarak değişkenlik gösterip aramalarınıza ve ilgi alanınıza göre çıkmaktadır. Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

Nasıl Destek Olabilirsiniz?

İslam ve Hayat ekibine sizler de katılarak İslami projelerimizde bizlere yardımcı olabilirsiniz. Böylelikle hem ilminizin zekatını verecek hem de rıza-yı ilahiye mazhar olabileceksiniz. Ekibimize katılmak için İletişim sayfamızdan veya sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Destek verebileceğiniz konulardan bazıları:

1- Sosyal ağlar için grafik tasarım veya video hazırlama konusunda yardımcı olabilirsiniz.

2- Özgün makale yazarak web sitemizde yazarlık yapabilirsiniz veya hazır içerikleri düzenleyebilirsiniz.

3- Paylaştığımız ilimleri sizlerde sosyal ağlarda paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamızda yardımcı olabilirsiniz.

4- Bizim için el açıp dua edebilirsiniz : )

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. Her zaman yepyeni projelerle karşınızda olacağız. Birçok ilme ulaşabileceğiniz bu hizmet ile zamanınıza değer katacaksınız.

Saygılarımızla. İslam ve Hayat: Murat TOSUN

Sosyal Ağlarda Bu Konuyu Paylaşırmısınız.?